English Deutsch

Natáčecí dobrodružství

Natáčecí dobrodružství

Na jaře nás oslovila TV Noe, zda bychom v rámci Roku zasvěceného života souhlasily s jednodenním natáčením v našem znojemském klášteře. S odpovědí jsme nějakou dobu váhaly, ale nakonec jsme se s Boží pomocí do toho daly.

Dne 10. června 2015 v ranních hodinách přijela devítičlenná posádka z televize a udělala z prostorů kláštera „vysílací stanici“. Vše se stihlo připravit, aby ve 12:00 hodin mohl začít přímý přenos mše svaté z naší kaple, na kterou přišli v hojném počtu i naši farníci. Před 18:00 hodinou se kameramani přesunuli do sálu kláštera, kde proběhl hodinový pořad „Bez hábitu naživo“, kterého se účastnily tři z nás. Do 20:00 muselo být zase vše připraveno v kapli pro přímý přenos večerní adorace, opět za účasti farníků.

Byl to pro nás nezapomenutelný zážitek provázený napětím, trémou i mnohými jinými pocity… To podstatné však není možné zahlédnout lidským okem. Před Bohem a celým nebem jsme stále jako před kamerou. On se na nás s láskou dívá a dovolíme-li Mu to, tak i něžně režíruje celý náš život. Naší velkou výhodou je, že nás náš Režisér dokonale zná a je tedy už jen na nás, nakolik od Něho přijmeme pro nás pečlivě přichystanou a na míru šitou roli.

Ač pro nás byla zkušenost s TV Noe nezapomenutelná, jsme rády, že ji máme za sebou a můžeme se opět pustit do každodenních epizod, scén a dramat našich rolí – mnišek Kazatelského řádu.

 

Mše svatá z naší kaple

 

Natáčecí dobrodružství